CY62128BNLL-55ZXIT
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
CY62128BNLL-55ZXIT
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Bulk
Series : MoBL®
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : Parallel
Write Cycle Time - Word, Page : 55ns
Supplier Device Package : 32-TSOP I
Memory Type : Volatile
Mfr : Cypress Semiconductor Corp
Memory Size : 1Mbit
Voltage - Supply : 4.5V ~ 5.5V
Access Time : 55 ns
Package / Case : 32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Memory Organization : 128K x 8
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)