SN74V3680-6PEU
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
SN74V3680-6PEU
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 128-LQFP
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Memory Size : 576K (16K x 36)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 40mA
Data Rate : 166MHz
Programmable Flags Support : Yes
Package : Tube
FWFT Support : Yes
Product Status : Active
Bus Directional : Uni-Directional
Access Time : 4.5ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 74V
Supplier Device Package : 128-LQFP (20x14)
Mfr : Texas Instruments
Voltage - Supply : 3.15 V ~ 3.45 V
Base Product Number : 74V3680
Retransmit Capability : Yes
Description : IC FIFO SYNC 16KX36 128LQFP
Contact Now
Synchronous FIFO 576K (16K x 36) Uni-Directional 166MHz 4.5ns 128-LQFP (20x14)