72V841L15TF8
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
72V841L15TF8
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 64-LQFP
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Memory Size : 72K (4K x 9 x 2)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 40mA
Data Rate : 66.7MHz
Programmable Flags Support : Yes
Package : Tape & Reel (TR)
FWFT Support : No
Product Status : Obsolete
Bus Directional : Bi-Directional
Access Time : 10ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 72V
Supplier Device Package : 64-TQFP (10x10)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 3 V ~ 3.6 V
Base Product Number : 72V841
Retransmit Capability : No
Description : IC FIFO SYNC 4KX9X2 10NS 64TQFP
Contact Now
Synchronous FIFO 72K (4K x 9 x 2) Bi-Directional 66.7MHz 10ns 64-TQFP (10x10)